Ana Sayfa GENEL İmaj Koçluğu

İmaj Koçluğu

tarafından betuluzun

İmaj Koçluğu Nedir?

İyi bir imaj kişinin kendisiyle içselleştirip tamamlandığı soyut ve somut kavramların tamamıdır.

İyi bir imaj kişinin dış çevre tarafından nasıl göründüğünün bilincinde olması, nasıl iyi bir etki bırakacağını bilmesidir. Bu doğrultuda önceliği kendini tanıması, sevmesi ve kendisiyle barışık olmalıdır. İmaj sadece dış görünüm olarak yansıtılsa da duruş,bakış, kıyafet, renk seçimleri, özgüven gibi kavramlar imajın bütününü oluşturmaktadır.

İnsanlar pek çok sebeple imaj koçuna ihtiyaç duyarlar. Yeni bir değişim süreci, işte alınan bir terfi, ilişkiler öncesi veya sonrası, hamilelik sonrası, kilo alıp verme durumlarında, psikoloji ile ilgili bir çok sebepten imaj koçluğuna gereksinim vardır.

Günümüzde imaj kişisel anlamda büyük önem arz etmekle birlikte, şirketlerde de yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Hem bireysel olarak kurumsal görünüme uygunluk açısından hem de firmaların genel kurumsal itibarı ve liderlik yönteminin oluşturulması açısından önemli hale gelmektedir. Bu nedenle firmalarda liderlik ve imaj koçluğu birlikte ele alınmaktadır.

İyi bir imaj kendini bilmek, kendi olmak ve kendini sevmekle olur. Sonrasında değişim ve yeniliklerle beraber ilerlenir.

You may also like

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla