Ana Sayfa GENEL Kendinle Mutluysan Kimseyle Derdin Olmaz

Kendinle Mutluysan Kimseyle Derdin Olmaz

tarafından betuluzun
kendinle-mutluysan

”Kendinle mutluysan kimseyle derdin olmaz.” demiş şairimiz. Çok da güzel söylemiş. Çok da severim bu sözü. O kadar doğru ki… Kendini seven insanlara bakıyorum da, ne olursa olsun mutlu olmaya çalışıyorlar. Her koşulda her türlü şartlarla mutlu olacak, onları mutlu edecek bir şeyler buluyorlar. Kimin ne yaptığına karışmıyorlar, kimin ne dediğine aldırmıyorlar. Hayata karşı inatla ve sürekli gülüyorlar.
Zaten gülümsemek iksir gibidir ya. Bulaşıcıdır.. Hem vücuda hem çevreye karşı bulaşıcıdır. Sebepsiz bile gülmek, kasları o şekilde hareket ettirmek vücuda ben umutluyum sinyali verir. Bilinçaltı da o sinyale göre hareket eder.
Çevrenizdeki insanlar da bundan bir şekilde etkilenirler. Gülümsemek çevremizdeki insanlara da o enerjiyi yayar. Sıcacık bir gülümseme bazen tüm buzları bile eritir.
Sevdiklerinize karşı gülümsemekten vazgeçmeyin. Sizi gülmekten alıkoyan her ne varsa, onları görmezden gelin. Özellikle de kendinize gülümsemekten vazgeçmeyin. Kaşlarınızı çattığınızı fark ettiğiniz anda, o kaşlarınızı düzeltin. Sürekli çatık kaşlı olmak, kaşlarınızı çatacak bir şeyler bulmanıza sebep olur. Yani çekim yasası devreye girer. Söylediğiniz sözlerin evrene ulaşmasını sağladığı ve hayatınıza etki ettiği gibi; davranışlarınızın da aynı şekildedir. Davranışlarınızla, sözlerinizle, hislerinizle, mimiklerinizle bile kendinizi o etki alanının içine sokarsınız ve onu yaşarsınız.
Yaşadığımız her şeyde, güzellikler bulabilmemiz önce kendimizi sevmekle mümkün. Kendisiyle barışık bir insan, umutsuzluğa düşmez. Kendini başkalarıyla kıyaslamaz, kendisinin ilacı yine kendisi olur. Şartlarını olgunlaştırır ve bakış açısını güzelleştirir.
Güzelleştikçe de hayatına güzellikler getirir.

You may also like

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla