Ana Sayfa GENEL Neden Yaşam Koçuna İhtiyaç Duyarız?

Neden Yaşam Koçuna İhtiyaç Duyarız?

tarafından betuluzun
Neden Yaşam Koçu2

İyi bir koç sizin anlatmak istediklerinizi çok iyi dinleyerek iyi analiz eder ve doğru sorularla sonuca ulaşır. Bazen kendimizde fark edemediğimiz ve tıkanıp kaldığımız konular olabilir. Fark ettiğimiz ancak nasıl ilerleyeceğimizi bilmediğimiz veya bilip harekete geçemediğimiz durumlarda.. Koçluk bu noktada size yardımcı olur, yönlendirir. Amacı belirleyerek istenilen çözüme ulaştırır.

Günümüzde yaşam koçu talep görmeye başladıkça kafalar da karışmaya başlamaktadır. Yanlış yönlendirmeler, yanlış tanımlamalar veya farklı algılar oluşturulmaktadır. Ancak koç; sizin ne istediğinizi bilen ve alanında uzman olduğu noktada sizin ilerlemenize destek olandır. Yaşam koçuna ihtiyaç duyduğunuz noktada destek görmek istediğiniz koçun o alandaki donanım, tecrübe ve referanslarına bakmakta fayda vardır.

İyi bir yaşam koçu hiç tahmin edemeyeceğiniz derecede hayatınızı olumlu yönde değiştirebilir. Kişisel, mesleki, kariyer, eğitim, sağlık gibi hayatımızın bir çok alanında bir koça ihtiyaç duyabiliriz. Bir koça ihtiyaç duyulmasının sebebi sadece yetersizlik diye düşünülmemeli, belirlenecek adımların doğru atılması olarak da düşünülmelidir.

Şöyle düşünün; bilmediğiniz bir yola çıkıyorsunuz ve o yolda size yaşam koçunuz eşlik ediyor. Böylece o yolculukta daha güvenilir ve iyi hissediyorsunuz.

You may also like

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla